– „Lilie królowej. Siostry. Saga średniowieczna tom 1” Lucyna Olejniczak

Uwielbiasz powieści historyczne, które trzymają w napięciu aż do ostatniej strony? A może pragniesz zanurzyć się w świecie dworskich układów i skomplikowanych intryg, gdzie emocje aż buzują? Koniecznie więc sięgnij po „Lilie królowej. Siostry. Saga średniowieczna. Tom 1” od Lucyny Olejniczak i przenieś się do czasów, gdy córka Ludwika Węgierskiego została królową Polski!

Wydawać by się mogło, że ośmioletnia Litwinka Milda, uciekająca do Wilna przed Krzyżakami, oraz jej rówieśniczka Amalia z węgierskiego królewskiego dworu nie mają ze sobą niczego wspólnego. Pierwsza, uratowana przez swojego brata, pod okiem jego żony uczy się sztuki zielarstwa. Druga zaś wiernie służy i doradza królewnie Jadwidze, aż niespodziewanie dowiaduje się prawdy o swoim pochodzeniu od umierającej matki. Kiedy jednak córka Ludwika Węgierskiego zostaje królową Polski i przybywa do Krakowa, ich losy nierozerwalnie się ze sobą łączą, komplikując ich dotychczasowe życie.

Wawel nie jest bowiem bezpiecznym miejscem, a dworskie życie bynajmniej nie jest usłane różami… Wymaga uważności i determinacji, aby odnaleźć się pośród licznych intryg i kłamstw. Dziewczęta mają jednak siebie i wiedzą, że są w stanie wiele zdziałać. I absolutnie nie mają zamiaru poddać się temu, co się wokół nich dzieje.

„Lilie królowej. Siostry” to pierwsza część „Sagi średniowiecznej”, wydana w 2022 roku. W oczekiwaniu na kolejne tomy warto sięgnąć po inny cykl spod pióra Lucyny Olejniczak: „Kobiety z ulicy Grodzkiej”, w ramach którego napisała 8 świetnych powieści, toczących się w XIX wieku.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/lilie-krolowej-siostry-saga-sredniowieczna-tom-1-lucyna-olejniczak-p-1644780.html?q=lilie+kr%f3lowej.+siostry.+saga+%b6redniowieczna.+tom+1&sgtype=prodonecol

Back to top
Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...