– „Lilie królowej. Matki. Saga średniowieczna. Tom 3” Lucyna Olejniczak

Podczas zimowej zamieci w ponurym rożnowskim zamku rozstrzygają się losy byłych dwórek królowej Jadwigi.

Pięć lat później, w roku 1397, wydarzenia te zdają się już tylko odległym koszmarem. Zarówno Amalia, jak i jej litewscy przyjaciele założyli swoje rodziny i muszą się odnaleźć w nowych rolach. Węgierka jest teraz żoną młodego uczonego, który aktywnie uczestniczy w pracach przy odnowieniu krakowskiego Studium Generale, czyli Akademii. Milda staje się częścią bogatej kupieckiej rodziny. Tymczasem Varnas porzuca wojenne rzemiosło i osiada w nadanej mu przez króla podkrakowskiej wsi. Otaczający ją las skrywa prastarą tajemnicę, która na zawsze odmieni los jego rodziny.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/lilie-krolowej-matki-saga-sredniowieczna-tom-3-lucyna-olejniczak-p-1833726.html?q=lilie+kr%f3lowej.+matki.+saga+%b6redniowieczna.+tom+3&sgtype=prodonecol