– „Kurier z Tivoli” Wojciech Dutka

„Kurier z Tivoli” autorstwa Wojciecha Dutki to 3. część serii książek o Antonim Mokrzyckim. To brawurowe połączenie literatury historycznej z powieścią sensacyjną, w której fikcyjne wydarzenia przeplatają się z prawdziwymi postaciami.

Antoni Mokrzycki to arystokrata będący jednocześnie polskim szpiegiem. W trzeciej serii przygód otrzymuje ON niezwykle trudne zadanie od generała Władysława Andersa i wywiadu Stanów Zjednoczonych. Jego celem jest wstrzymanie powstania przeciw Niemcom i kontynuowanie walk z Sowietami. Realia II wojny światowej ukazują się czytelnikowi z pełną mocą. Mokrzycki na swojej drodze spotyka wiele wybitnych historycznych postaci, co w połączeniu z fikcyjną fabułą nadaje opowieści niepowtarzalny charakter.

„Kurier z Tivoli” to kontynuacja przygód tytułowego bohatera. Pierwsze 2 części – „Kurier z Toledo” i „Kurier z Teheranu” – ukazały się odpowiednio w 2019 i 2020 roku i odbiły się szerokim echem wśród czytelników zainteresowanych nieoczywistym połączeniem gatunków.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/kurier-z-tivoli-wojciech-dutka-p-1497675.html?q=kurier+z+tivoli&sgtype=prodonecol


Back to top
Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...