– „Kto mnie przytuli? Mój mały kotek” Agnieszka Stelmaszyk

Są małe, puchate, czasem niesforne i lubią psocić. Mało kto jednak potrafi być całkowicie niewzruszony w obliczu kotów, bo o nich tu właśnie mowa. Ale czy ktoś się zastanawia, przez co te stworzonka muszą nieraz przejść, będąc często zdane na łaskę ludzi?

„Kto mnie przytuli? Mój mały kotek” to zbiór trzech oddzielnych historii. „Drobinka ma wielkie serce” to pierwsza z nich i przedstawia losy kociaka, który wśród swojego rodzeństwa był najmniejszy, przez co wymagał specjalnej opieki ze strony swojej właścicielki. Chociaż Drobinka wyrosła na uroczego kota, to niestety nie miała szczęścia do nowego domu, gdzie była traktowana jak zabawka i ostatecznie została porzucona, kiedy rodzina wybrała się na wakacje. Jak kotek poradzi sobie w tej sytuacji?

„Grafit ma kłopoty” to druga opowieść, tym razem o kocie Graficie, który przez zamieszanie wywołane przeprowadzką swojej rodziny ucieka i ostatecznie się gubi. Próby powrotu oraz poszukiwania przeprowadzone przez jego właściciela Daniela niestety się nie udają na czas i cała rodzina wyjeżdża. Czy Grafit jeszcze kiedyś trafi z powrotem do bliskich mu osób?

„Beza szuka domu”, czyli ostatnia historia opowiadająca o losach małej, białej kotki, która oddala się od swojej mamy oraz rodzeństwa i wyrusza na samodzielny spacer. Spłoszona gwarem ulicznym o mało nie zostaje potrącona przez samochód. Taksówkarz, będący świadkiem całego zdarzenia, zabiera kociaka do przytuliska, gdzie Beza dochodzi do siebie. Czy uda jej się znaleźć dom oraz kochającą rodzinę, która się nią zaopiekuje?

„Kto mnie przytuli? Mój mały kotek” autorstwa Agnieszki Stelmaszyk to bardzo wdzięczna lektura, która przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi zwierzaków. „Kto mnie przytuli?” to seria książek o pupilach, w której skład wchodzą między innymi takie tytuły jak:

  • „Kotek na medal”,
  • „Mój mały piesek”,
  • „Mela uważna tropicielka”.

Agnieszka Stelmaszyk, z wykształcenia nauczycielka języka polskiego, swoje utwory tworzy z ukierunkowaniem na dzieci i młodzież. W swoim sporym dorobku ma takie tytuły jak bestsellerowa seria „Kroniki Archeo”, „Opowiadania z morałem”, „Mali agenci”, seria „Już czytam!” i wiele innych.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/kto-mnie-przytuli-moj-maly-kotek-agnieszka-stelmaszyk-p-632574.html?q=kto+mnie+przytuli%3f+m%f3j+ma%b3y+kotek&sgtype=prodonecol

Back to top
[INFORMACJA] Przerwy w dostawie wody dla ul. Torowej, Budek i Kostusina Więcej...         [INFORMACJA] Przerwy w dostawie wody dla ul. Dworcowej i ul. Królewskiej Więcej...[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [PROMOCJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Rodzinnie, aktywnie, wesoło – półkolonie w Gminie Witonia Więcej...         [INFORMACJA] Nowy harmonogram odbioru odpadów Więcej...         [INFORMACJA] Dalsze informacje w sprawie inwestycji „Budowa przedszkola w Witoni" Więcej...                         [INFORMACJA] Przerwy w dostawie wody dla ul. Torowej, Budek i Kostusina Więcej...         [INFORMACJA] Przerwy w dostawie wody dla ul. Dworcowej i ul. Królewskiej Więcej...[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [PROMOCJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Rodzinnie, aktywnie, wesoło – półkolonie w Gminie Witonia Więcej...         [INFORMACJA] Nowy harmonogram odbioru odpadów Więcej...         [INFORMACJA] Dalsze informacje w sprawie inwestycji „Budowa przedszkola w Witoni" Więcej...                         [INFORMACJA] Przerwy w dostawie wody dla ul. Torowej, Budek i Kostusina Więcej...         [INFORMACJA] Przerwy w dostawie wody dla ul. Dworcowej i ul. Królewskiej Więcej...[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [PROMOCJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Rodzinnie, aktywnie, wesoło – półkolonie w Gminie Witonia Więcej...         [INFORMACJA] Nowy harmonogram odbioru odpadów Więcej...         [INFORMACJA] Dalsze informacje w sprawie inwestycji „Budowa przedszkola w Witoni" Więcej...                         [INFORMACJA] Przerwy w dostawie wody dla ul. Torowej, Budek i Kostusina Więcej...         [INFORMACJA] Przerwy w dostawie wody dla ul. Dworcowej i ul. Królewskiej Więcej...[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [PROMOCJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Rodzinnie, aktywnie, wesoło – półkolonie w Gminie Witonia Więcej...         [INFORMACJA] Nowy harmonogram odbioru odpadów Więcej...         [INFORMACJA] Dalsze informacje w sprawie inwestycji „Budowa przedszkola w Witoni" Więcej...