– „Krwawe morze. Cień sułtana. Tom 2” Maria Paszyńska

Fascynuje Cię imperium osmańskie i nigdy nie jest Ci mało opowieści z tamtych czasów? Chcesz poznać losy bohaterów, którzy są prawdziwymi postaciami historycznymi? W takim razie musisz sięgnąć po książkę Marii Paszyńskiej „Krwawe morze”.

Książka „Krwawe morze” stanowi połączenie prawdziwych wydarzeń historycznych z fikcją literacką. Opisuje wydarzenia z 1571 roku, kiedy imperium osmańskim rządził sułtan Selim II. Jego rządy były nieudolne, co sprawiało, że imperium kierowało się ku upadkowi. Ważną rolę odgrywał Wielki Wezyr Mehmed Sokollu, który musiał cały ciężar dowództwa nad wielkim państwem przejąć na własne barki. Nie jest obojętna dla przebiegu wydarzeń również 15-letnia postać Birgul, która trafiła do haremu. To właśnie harem był miejscem pełnym licznych intryg i knowań kobiet, które podejmowały trudne walki o władzę. Wynikiem jednych z wielu haremowych intryg jest bitwa pod Lepanto, która zalicza się do jednej z najkrwawszych, najbrutalniejszych i największych bitew morskich.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/krwawe-morze-cien-sultana-tom-2-maria-paszynska-p-1684454.html?q=krwawe+morze.+cie%f1+su%b3tana.+tom+2&sgtype=prodonecol

[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] „Walentynka” – Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] „Walentynka” – Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] „Walentynka” – Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] „Walentynka” – Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Więcej...