– Kolejna odsłona kampanii „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotece – zaczynamy wspólną zabawę w czytanie

Wszystkim miłośnikom książek dziecięcych i bibliotek kampania ,,Mała książka – wielki człowiek” jest z pewnością bardzo dobrze znana! Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego zaprasza do wspólnej zabawy w czytanie. 

W roku szkolnym 2023/2024 na nowych i już zapisanych czytelników  (dzieci w wieku przedszkolnym: roczniki 2017-2020) czekają specjalne wyprawki czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki – zestaw książek dla najmłodszych i do czytania przez rodzica, Karta Małego Czytelnika.

Po każdej wizycie w bibliotece podczas której dziecko wypożyczy co najmniej jedną książkę, na Karcie Małego Czytelnika pojawi się naklejka. Po zebraniu dziesięciu naklejek zostanie m.in. uhonorowane imiennym dyplomem.

Gorąco zachęcamy rodziców, by jak najczęściej zabierali swoje dzieci do świata książek, które przekazują wiedzę, dostarczają dobrych wzorców zachowania, rozwijają zainteresowania
i pozwalają wspólnie spędzić czas. Warto dziecku czytać książki i warto odwiedzać z nim bibliotekę. Bo miłość do czytania to prezent na całe życie!

Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego  po raz piąty uczestniczy w ogólnopolskiej  kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Projekt realizowany jest przez Instytut Książki ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [WYDARZENIE] 25 listopada zapraszamy na uroczystość nadania imienia bibliotece Zobacz         [INFORMACJA] Kampanii „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotece Więcej...         [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [WYDARZENIE] 25 listopada zapraszamy na uroczystość nadania imienia bibliotece Zobacz         [INFORMACJA] Kampanii „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotece Więcej...         [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [WYDARZENIE] 25 listopada zapraszamy na uroczystość nadania imienia bibliotece Zobacz         [INFORMACJA] Kampanii „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotece Więcej...         [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [WYDARZENIE] 25 listopada zapraszamy na uroczystość nadania imienia bibliotece Zobacz         [INFORMACJA] Kampanii „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotece Więcej...