– „Kicia Kocia mówi: „Dzień dobry!” Anita Głowińska

Kicia Kocia mówi: Dzień dobry” to kolejna książeczka należąca do bestsellerowej kolekcji Anity Głowińskiej. Popularna wśród dzieci seria opowiada o codziennym życiu każdego malucha, który poznaje świat, uczy się zachowań społecznych i radzenia sobie z problemami. Tym razem Kicia Kocia odkrywa, że miłe słowa i uśmiech mają magiczną moc, bo ludziom poprawiają się dzięki temu humory.

Kicię Kocię odwiedza jej najlepszy kolega Pacek. Po wspólnej zabawie dziewczynka zagląda przez okno i widzi, że przechodzący ludzie na dworze mają smutne miny i chodzą zamyśleni. Pacek mówi jej, że trzeba ich rozweselić. Dzieci postanawiają więc wyjść razem na dwór i mówić „dzień dobry” każdej napotkanej osobie. Spotykają po drodze Pana Jacka, Panią Kwiatkową i Panią Sprzedawczynię. Czy ich plan się powiedzie? Książeczka wyjaśni dzieciom, dlaczego tak ważna jest uprzejmość wobec ludzi, i co zyskujemy, kiedy jesteśmy zawsze mili dla innych.

Serię przygód o małej kotce stworzyła Anita Głowińska, a wpadła na taki pomysł, kiedy sama została matką. Chciała stworzyć książki, które będą opowiadały o zwyczajnym, codziennym życiu dziecka w wieku przedszkolnym, a przy okazji pełniły również funkcję edukacyjną. Wszystkie historyjki zawierają prosty tekst i barwne ilustracje wykonane przez samą autorkę. Wydane zostały także książeczki o perypetiach Kici Koci i jej młodszego braciszka Nunusia oraz zeszyty z ćwiczeniami. Na podstawie serii wkrótce powstanie serial, przygotowywany przez studio Egofilm.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/kicia-kocia-mowi-dzien-dobry-anita-glowinska-p-1213512.html?q=kicia+kocia+m%f3wi+dzie%f1+dobry&sgtype=prodonecol

Back to top
Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...