– „Jadzia Pętelka ma gila” Barbara Supeł

Jadzia się przeziębiła. Ma temperaturę i zatkany nos. Musi leżeć w łóżku, aż wyzdrowieje. Trzeba szybko pozbyć się gilów, bo chorowanie jest strasznie nudne. Tylko jak to zrobić?

„Jadzia Pętelka” to seria dedykowana najmłodszym czytelnikom. W każdej części maluchy oraz ich rodzice mają szansę rozpoznać sytuacje z własnej codzienności. Podążając za tytułową bohaterką, odkryją więc sposoby na wyciszenie przed snem, oswoją temat kąpieli, mycia zębów czy siusiania do nocnika, wspólnie przygotują się do wyjścia na spacer. Dzięki prostemu językowi, krótkim tekstom, elementom aktywizującym oraz czytelnym, zabawnym ilustracjom lektura przyciągnie uwagę dziecka i wesprze je w stawianiu czoła codziennym maluszkowym wyzwaniom.

Warto również poznać Stasia Pętelkę, starszego brata Jadzi – bohatera serii dedykowanej przedszkolakom!

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/ksiazka/jadzia-petelka-ma-gila-barbara-supel?q=jadzia+p%eatelka+ma+gila&sgtype=prodonecol