– „Idealna terapeutka” Alex Dahl

To wciągający thriller psychologiczny. W tej książce nic nie jest takie, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Domek w górach, niedokończona powieść i tajemnice, które nie powinny wyjść na jaw.

Terapeutka Kristina Moss jest profesjonalistką w każdym calu. Praca jest jej pasją. Rozmawia z pacjentami, stawia diagnozy i pomaga uporać się z problemami i traumami. Kobieta spełnia się nie tylko w życiu zawodowym, ale też prywatnym jako żona polityka.

Życie Kristiny jest idealne, ale czy na pewno?

Leah to jedna z jej pacjentek. Po latach terapii w końcu wychodziła na prostą, a wtedy nagle przeżywa załamanie nerwowe. Kobieta prosi terapeutkę, żeby razem z nią pojechała do domku w górach. Kristina odmawia. Wie, że taki wyjazd wiązałby się z przekroczeniem granic i byłby nieetyczny.

Jednak kiedy Leah znika, Kristina napędzana niepokojem o pacjentkę, postanawia złamać zasady i jedzie do domku na odludziu. Tam nie znajduje zaginionej, tylko powieść, nad którą Leah aktualnie pracowała. Terapeutka zaczyna ją czytać z nadzieją, że znajdzie w niej jakieś wskazówki.

Im bardziej zagłębia się w rękopis, tym bardziej jest przerażona. Bohaterka w żaden sposób nie przypomina jej pacjentki, tylko ją. Leah pisze o przeszłości, którą Kristina skrywa od 20 lat.

Skąd wie o tych wydarzeniach i tajemnicach? Czy jej pacjentka jest tym, za kogo się podaje? W co Leah pogrywa i skąd jej obsesja na punkcie terapeutki?

Z każdą stroną “Idealnej terapeutki” czytelnik pozna lepiej Kristinę. Stopniowo będzie zagłębiać się w przeszłość, żeby poznać tajemnice głównej bohaterki. To książka o nieprzepracowanych traumach, obsesjach i o tym, że tajemnice zawsze wiążą się z konsekwencjami.

Sugestywny język, ponure skandynawskie krajobrazy, mroczny i pełen napięcia nastrój… Jeżeli szukasz ciekawego thrillera psychologicznego, a do tego lubisz książki scandinavian noir (np. autorstwa Jo Nesbø, Stiega Larssona, Camilli Läckberg) to “Idealna terapeutka” Alex Dahl może Ci się spodobać.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/idealna-terapeutka-alex-dahl-p-1644865.html?q=idealna+terapeutka&sgtype=prodonecol

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...