– „Historia zaginionej dziewczynki. Genialna przyjaciółka. Tom 4” Elena Ferrante

Historia zaginionej dziewczynki” to finałowa część cyklu “Genialna przyjaciółka” o przyjaźni między dwójką skrajnie różnych kobiet. Przekonaj się, co w ostatnim tomie opisuje jedna z bohaterek.

”Historia zaginionej dziewczynki” to ostatni tom bestsellerowej trylogii na którą składają się kolejno: ”Genialna przyjaciółka”, ”Historia nowego nazwiska” i ”Historia ucieczki”. Wszystkie opowiadają o dwóch kobietach, które urodziły i wychowały się w jednej z najuboższych dzielnic Neapolu, a które połączyła niezwykle silna, choć trudna więź. Przyjaźń obu pań jest niezwykle burzliwa i dynamiczna, łączy ze sobą miłość i nienawiść, dominację i podległość, wsparcie i zazdrość.

Elena Greco przez całe dzieciństwo i młodość żyła w cieniu zdolniejszej i bystrzejszej, a do tego niezwykle charyzmatycznej przyjaciółki. Jednak jej ciężka praca, upór i determinacja w dążeniu do celu sprawiły, że nie tylko ukończyła studia w Pizie, ale wyrwała się z ubogiej dzielnicy i została niezwykle poczytną pisarką, a ponadto żoną młodego profesora oraz szczęśliwą matką dwóch córek, Dede i Elsy. W ostatnim tomie Czytelnik obserwuje ją już jako dojrzałą kobietę, która właśnie porzuciła męża i pojechała na romantyczną wyprawę z mężczyzną w którym durzyła się od czasów młodzieńczych. W konsekwencji Elena zmuszona jest do walki nie tylko z mężem i jego rodziną, ale także z własnymi rodzicami, którzy nie potrafią pogodzić się z tym, że ich córka chce się rozwieść.

Lila Cerullo mimo ogromnego potencjału oraz umiejętności manipulowania innymi ludźmi, nie może pochwalić się takimi sukcesami, jak przyjaciółka. Co prawda za mąż wyszła już w wieku szesnastu lat, wchodząc do bogatej rodziny, jednakże nie zaznała szczęścia w małżeństwie i wraz z synem uciekła od małżonka. Przez lata ciężko pracowała w przetwórni wędlin, teraz jednakże odeszła z fabryki i wraz ze swoim obecnym partnerem życiowym zakłada firmę informatyczną, która z biegiem czasu zaczyna odnosić spore sukcesy. Czy para zdecyduje się na dziecko? Czy spełnią się dziecięce marzenia przyjaciółek i Elena równolegle zostanie ponownie matką?

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/ksiazka/genialna-przyjaciolka-tom-4-historia-zaginionej-dziewczynki-elena-ferrante?q=historia+zaginionej+dziewczynki.+genialna+przyjaci%f3%b3ka.+tom+4&sgtype=prodonecol

Back to top
Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...