– „Grupa Wagnera i inne prywatne armie świata” Artur Górski

Wojna w Ukrainie łączy się z wieloma kwestiami, obok których trudno przejść obojętnie, a wśród nich jest tak zwana Grupa Wagnera. Najemnicy z tej organizacji oraz innych, mniej znanych prywatnych armii mogą siać terror wśród ludności na całym świecie. Więcej o tym zagrożeniu opowiada Artur Górski w książce „Grupa Wagnera i inne prywatne armie świata”.

Grupa Wagnera to jeden z najpopularniejszych przykładów prywatnych armii (Private Military Companies). Artur Górski, autor książki pod tytułem „Grupa Wagnera i inne prywatne armie świata”, w szczegółowy sposób wyjaśnia sposób funkcjonowania tego typu organizacji. Pochyla się też nad tematem motywacji, która kieruje najemników do walki. W większości przypadków okazuje się bowiem, że nie jest to postawa patriotyczna ani chęć zarobienia pieniędzy.

Pisarz opowiada o wyjątkowo dużej liczebności prywatnych armii, systemach szkoleniowych czy specjalistycznych ośrodkach, w których przygotowuje się najemników do walki. Książka to skondensowane źródło sprawdzonych informacji, które z pewnością zainteresują wszystkie osoby zainteresowane tematyką wojenną.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/ksiazka/grupa-wagnera-i-inne-prywatne-armie-swiata-artur-gorski?q=grupa+wagnera+i+inne+prywatne+armie+%b6wiata