– „Gerda. Opowieść o morzu i odwadze” Adrian Macho

Od kiedy Gerda połączyła się ze swoim zaginionym bratem, Larsem, wspólnie śpiewają niezwykłą kołysankę, której matka nauczyła ich, gdy byli małymi wielorybami. Pewnego dnia rodzeństwo dowiaduje się jednak, że pieśń ma dalszy ciąg i mimo strachu przed nieznanym postanawiają odnaleźć kogoś, kto wie, jakie są kolejne strofy. Po drodze przeżyją nieoczekiwane przygody i poznają wielu nowych mieszkańców podwodnego świata. Czy wspólnie odnajdą brakujące zwrotki matczynej kołysanki?

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/gerda-opowiesc-o-morzu-i-odwadze-adrian-macho-p-1355316.html?q=gerda.+opowie%b6%e6+o+morzu+i+odwadze&sgtype=prodonecol