– „Florentyna i Konstanty 1916-1924. Zakładnicy wolności” Nina Majewska-Brown

Jeśli interesują Cię czasy, gdy nasi przodkowie ponad wszystko stawiali odzyskanie wolności, nie zwlekaj z decyzją i zdobądź książkę „Florentyna i Konstanty 1916-1924. Zakładnicy wolności” Niny Majewskiej-Brown. Jej wartością jest ukazanie ówczesności nie tylko przez pryzmat heroizmu walk powstańców wielkopolskich, do czego wykorzystany został autentyczny pamiętnik powstańca. Znajdziesz tu również wiedzę o ludzkich fascynacjach z końca XIX wieku w Polsce pod zaborem pruskim.

Okres zaboru, powstania i I wojny światowej poznasz wraz z Florą i Konstantym Zabierzyńskimi. Ich saga poprowadzi Cię nie tylko przez te historyczne wydarzenia prowadzące do upragnionej wolności. Przekonasz się, że również w tamtych czasach ludzie musieli dostosować się do zmieniającej się rzeczywistości, w której pojawiły się na przykład prezerwatywy, a kobiety mogły wreszcie zrzucić z siebie krępujące gorsety.

W czasie I wojny światowej zmieniała się moda – nie tylko odzieżowa – pojawiły się także fascynacje archeologią, hipnozą, seansami spirytystycznymi. Z kolei zdjęcia były wynalazkiem na miarę dzisiejszego smartfona. Dodaj do tego dotykające całe społeczności epidemie gruźlicy czy hiszpanki, a ujrzysz pełnię obrazu ówczesnego świata. Jednak niezależnie od wszystkiego wolność zawsze pojawia się jako wartość nadrzędna i najważniejsza.

Zabierzyńscy wychowują cztery córki. Ich dom jest pełen miłości. Jednak nie oznacza to braku kłopotów z wychowaniem dorastających dzieci. Jeśli chcesz się przekonać, jak z tym problemem i z odzyskaną wolnością poradzili sobie Flora i Konstanty, zamów książkę „Florentyna i Konstanty 1916-1924. Zakładnicy wolności” Niny Majewskiej-Brown już dziś.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/florentyna-i-konstanty-1916-1924-zakladnicy-wolnosci-nina-majewska-brown-p-1533687.html?q=florentyna+i+konstanty+1916-1924.+zak%b3adnicy+wolno%b6ci&sgtype=prodonecol

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...