– „Faustynka. Opowieści patriotyczne” Wioletta Piasecka

Nasze wydawnictwo oferuje dwie książki autorstwa Wioletty Piaseckiej, zrealizowane w ramach projektu „Niepodległa”.
Biuro Programu „Niepodległa” jest narodową instytucją kultury, dla której organizatorem jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP, odpowiedzialną za koordynację obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Biuro realizuje swoje zadania zgodnie z założeniami Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA.

Bohaterką książki „Faustynka. Opowieści patriotyczne” jest Faustyna Morzycka, nauczycielka języka polskiego i działaczka społeczna, która zainspirowała Stefana Żeromskiego do napisania „Siłaczki”.
To historia o dziewczynce mieszkającej na dalekiej Syberii. Tatuś codziennie opowiadał jej o Polsce, chociaż naszego kraju od dawna nie było na mapie świata. Faustynka słuchała i marzyła, by kiedyś wrócić do Ojczyzny i uczyć dzieci języka polskiego.
O tym, czy udało jej się spełnić marzenia, mimo licznych niebezpieczeństw, można dowiedzieć się z kart opowiadania.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/faustynka-opowiesci-patriotyczne-wioletta-piasecka-outlet-p-1131279.html?q=faustynka+opowie%b6ci+patriotyczne+outlet&sgtype=prodonecol