– „Fatum. Komisarz Eryk Deryło. Tom 11” Max Czornyj

Fatum? Tak to nazywasz?

Ja to nazywam po prostu przekleństwem.

W jednym z lubelskich pustostanów dochodzi do makabrycznego morderstwa. Ofiara została spalona żywcem w specjalnie przygotowanej klatce. Okazuje się, że szaleniec, który się tego dopuścił zostawił kilka zagadkowych tropów.

Co oznacza tajemnicza wiadomość? Czy miejsce zbrodni jest jedynie upiorną inscenizacją? Wreszcie: co wspólnego z zabójstwem ma religijna kultura haredi?

Na te pytania musi odpowiedzieć komisarz Deryło. Czas ucieka. Walkę o życie prowadzi nie tylko kolejna ofiara, ale również ranna w poprzednim śledztwie partnerka Deryły, Tamara Haler. Ich losami zdaje się jednak rządzić nieuchwytne FATUM.

A może los wszystkich spoczywa w rękach szalonego mordercy, który przewiduje przyszłość?

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/fatum-komisarz-eryk-derylo-tom-11-max-czornyj-p-1829662.html?q=fatum.+komisarz+eryk+dery%b3o.+tom+11&sgtype=prodonecol