– „Dziewczynka, która wypiła księżyc” Kelly Barnhill

„Dziewczynka, która wypiła księżyc” to bestsellerowa powieść dla dzieci, w której magia i czary mieszają się z rzeczywistością, a zła wiedźma tak naprawdę okazuje się być dobra!

Nie powinniśmy oceniać nikogo po pozorach. A szczególnie, kiedy ten ktoś jest? wiedźmą! Wcale nie musi być bezwzględna i bez serca. „Dziewczynka, która wypiła księżyc” to bestsellerowa powieść dla najmłodszych Czytelników i nie tylko!

Już od wieków mieszkańcy Protektoratu wierzą w to, że pobliski las zamieszkuje okrutna wiedźma. Jest bezwzględna, a jej gniew można złagodzić jedynie ofiarą złożoną z najmłodszego mieszkańca osady. Co roku więc decydują się pozostawić w lesie niemowlę, licząc na to, że wiedźma nie zacznie terroryzować ich miasteczka.

Tylko czy Xan faktycznie jest tak okrutna? Wcale nie potrzebuje ofiar dzieci. Mieszka w małym domku z mądrym potworkiem Glerkiem i małym smokiem Fyrianem. Xan nie zjada dzieci, ale ratuje je i oddaje pod opiekę rodzinom po drugiej stronie lasu. Po drodze karmi niemowlę blaskiem gwiazd, jednak pewnego razu, jednemu z nich przypadkowo daje do wypicia blask księżyca. W ten sposób napełnia małą dziewczynkę ogromną siłą, a żeby zapanować nad nią i nie pozwolić zrobić krzywdy innym, Xan decyduje się sama wychować dziewczynkę.

Luna rozwija się normalnie jak inne dzieci aż do swoich trzynastych urodzin. Wtedy to jej moc wzrasta i może zagrażać innym! Złowrogie znaki, jakie wysyła przerażają mieszkańców Protektoratu. Postanawiają wyruszyć na bitwę i zabić wiedźmę, która w ich mniemaniu terroryzuje osadę. Czy wiedźma przeżyje oblężenie? Co będzie z Luną i jej rodziną, czyli smokiem i mądrym potworkiem? Do czego prowadzą niesłuszne oskarżenia?

„Dziewczynka, która wypiła księżyc” to powieść pełna przewrotnych zdarzeń, miłości i poświęcenia. Wszyscy liczą na to, że mieszkańcy opamiętają się i spojrzą na Xan inaczej. Tylko czy nie będzie już za późno?

Kelly Barnhill jest amerykańską pisarką, autorką książek fantasy i science-fiction dla dzieci. Prowadzi własnego bloga, na którym kontaktuje się z Czytelnikami. Autorka bestsellerowej książki „Dziewczynka, która wypiła księżyc”.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/ksiazka/dziewczynka-ktora-wypila-ksiezyc-kelly-barnhill?q=dziewczynka%2c+kt%f3ra+wypi%b3a+ksi%ea%bfyc

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...