– „Dziewczyna z Titanica” Shana Abe

Jeśli lubisz spędzać wieczory, oglądając „Titanica” Jamesa Camerona, to powinnaś sięgnąć po romans „Dziewczyna z Titanica” autorstwa Shany Abé. Poznaj historię miłosną, która wzrusza równie mocno co dzieje Jacka i Rose. Zanurz się w elegancki świat początków XX wieku i przeżyj rejs transatlantykiem z zupełnie innej perspektywy.

Akcja powieści Shany Abé rozgrywa się na początku XX wieku. Skupia się ona wokół historii miłosnej pary małżonków – Jacka Astora i Madeleine Force. Pochodzą oni z dwóch zupełnie odmiennych światów. Astorowie są przedstawicielami amerykańskiej elity. Mimo to bohater wojenny, biznesman oraz wynalazca zakochuje się w młodziutkiej, siedemnastoletniej dziewczynie wyróżniającej się inteligencją i urodą. Wkrótce potem biorą ślub, a w roku 1912 wybierają się w podróż poślubną na pokładzie RMS Titanic. Podczas zderzenia z górą lodową, Jack ratuje Madeleine, obiecując spotkanie w Nowym Jorku.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/dziewczyna-z-titanica-shana-abe-p-1807446.html?q=dziewczyna+z+titanica&sgtype=prodonecol