– „Czas nadziei. Dziewczyna z kamienicy. Tom 1” Dagmara Leszkowicz-Zaluska

Powieści, które opisują realia historyczne, są cenne, bo nie tylko zapewniają czytelniczą rozrywkę, ale również uczą.

Dagmara Leszkowicz-Zaluska w książce „Czas nadziei. Dziewczyna z kamienicy” opisała losy zwykłych mieszkańców żyjących pod zaborem pruskim, których losy komplikuje wojna. Na kartach książki między miłość i przyjaźń wdzierają się dramaty oraz walka o byt.

Powieść rozpoczyna się zimą 1916 roku od rozstania matki z trzyletnią córką. Irena Kałuża jest zmuszona szukać pracy z dala od rodzinnej miejscowości. Zostawia córkę, owoc nieślubnego związku z pruskim oficerem, pod opieką babci. W wychowaniu dziewczynki będą uczestniczyć mieszkańcy całej kamienicy. Autorka umieściła w książce bohaterów fikcyjnych oraz postacie historyczne, tj. ks. Kazimierza Niesiołowskiego czy społeczniczkę Annę Suchocką.

„Czas nadziei. Dziewczyna z kamienicy. Tom 1” to zaledwie wstęp do rodzinnej sagi. Autorka Dagmara Leszkowicz-Zaluska planuje kontynuować losy bohaterów w kolejnych tomach. Następna część ukaże się jesienią 2022 roku.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/czas-nadziei-dziewczyna-z-kamienicy-tom-1-dagmara-leszkowicz-zaluska-p-1651701.html