– „Dziewczyna bez skóry” Mads Peder Nordbo

To trzymający w napięciu kryminał, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje. Bohater nie wiedział, że nawet na Grenlandii można spotkać seryjnego mordercę.

Czy cokolwiek złego może stać się na odległej Grenlandii? Przejmujące zimno, śnieg, wszechobecna biel. Równie nudna na pierwszy rzut oka może wydawać się jej stolica, czyli Nuuk. Miejsce, gdzie nie prowadzą żadne drogi i zewsząd otoczone jest morzem i górami. Podobnie uważał główny bohater kryminału „Dziewczyna bez skóry”, Matthew. Nie spodziewał się, jak bardzo to, co tam zastanie, odbiega od jego wyobrażeń.

Matthew wiódł szczęśliwe życie do czasu, kiedy wszystko nie rozpadło się w jednej chwili. W wypadku stracił swoją ukochaną żonę i nienarodzoną córeczkę. Nie radząc sobie z falą uczuć i starając się uciec jak najdalej od siebie postanawia wyjechać na Grenlandię. Zaczyna pracę jako dziennikarz lokalnej gazety właśnie w Nuuk, które na co dzień wydaje się być uśpione. Wszystko to trwa do chwili, gdy dostaje do zrelacjonowania niespotykane wezwanie. Na krańcu lądolodu znaleziono zmumifikowane ciało. Mieszkańcy od razu uważają, że musi to być wiking, który przyniesie im rozgłos na cały świat. Zbadanie odkrycia zostaje jednak całkowcie utrudnione, ponieważ policjant, który pilnował zwłok został zamordowany, a same znalezisko zniknęło w niewyjaśnionych okolicznościach.

Matthew wciąga się w całą sprawę i trafia na ślad sprawy z 1973 roku, kiedy to doszło do brutalnego zabójstwa czterech mężczyzn. Wszyscy oni byli podejrzewani o przemoc seksualną wobec swoich córek, a dwie z nich zostały uznane za zaginione. Bohater stara się wyjaśnić ewentualne powiązanie między sprawami, ale polegać może jedynie na młodej Tupaarnaq, która niedawno opuściła mury więzienia. Mieszkańcy podejrzliwie zerkają w jego stronę, a zabójca nie jest zadowolony z tego, że ktoś grzebie w przeszłości. Matthew wkrótce sam stanie się podejrzanym, a jego początkowe hipotezy wcale nie będą błędne

„Dziewczyna bez skóry” to niezwykle wciągający kryminał pełen śmiertelnych zagadek w otoczeniu mroźnej Grenlandii. Bohater nie wie, że spokój i ucieczka od problemów której szukał nie są możliwe w śnieżnym Nuuk. Tutaj właśnie po raz kolejny spotka się ze swoimi demonami i tym razem będzie zmuszony do ich ostatecznego pokonania.

Mads Peder Nordbo jest Duńczykiem, ale mieszkał w Nuuk kilka lat. „Dziewczyna bez skóry” to jego debiut literacki, który od razu został okrzyknięty bestsellerem, a prawa do niego w kilka dni kupiło ponad czternaście państw.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/dziewczyna-bez-skory-mads-peder-nordbo-p-912454.html?q=dziewczyna+bez+sk%f3ry&sgtype=prodonecol

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...