– Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

8 maja w całej Polsce obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Święto to ma na celu popularyzację książek i czytelnictwa w społeczeństwie, a także podnoszenie świadomości na temat funkcji, jakie biblioteki i czytelnie pełnią w naszym życiu. Są one przede wszystkim źródłem wiedzy, rozrywki i kultury dla osób w każdym wieku. Biblioteki są także miejscem magicznym i otwartym dla wszystkich. To miejsce spotkań w czasie i przestrzeni, w którym na odwiedzających zawsze czekają dobrzy przyjaciele – książki.

„Bibliotekarze są mostem między wiedzą a osobami, które jej potrzebują, pomagają w filtrowaniu, porządkowaniu i wynajdywaniu informacji w chaosie najnowszych technologii. W erze fake newsów, manipulacji, nierówności cyfrowej i izolacji społecznej biblioteki stanowią ważna przeciwwagę, ukierunkowując na rzetelne, wiarygodne i autoryzowane źródła wiedzy. Teraz kiedy nasze społeczeństwo jest bardziej podzielone niż kiedykolwiek, biblioteki są niezbędne dla zachowania zdrowej edukacji i demokracji”.

W tym szczególnym dniu my bibliotekarze życzymy sobie przede wszystkim zdrowia a także zdrowia naszym czytelnikom, niekończącej się pasji w odkrywaniu literackich skarbów, satysfakcji z szerzenia miłości do książek a także  kreatywności, wielu dociekliwych czytelników, inspirujących spotkań autorskich, jak najwięcej nowości czytelniczych oraz nieograniczonych możliwości przekazywania miłości do literatury także młodym pokoleniom. Niech ciekawość i zapał do tej pięknej pracy nigdy nas nie opuszcza. Osiągajmy nieosiągalne zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Niech nasze marzenia się spełniają!

Z całego serca dziękujemy za piękne życzenia, upominki ale przede wszystkim za pamięć.  Jest nas niezmiernie miło, że dostrzegacie Państwo naszą pracę w upowszechnianiu czytelnictwa oraz kultury słowa.

Z bibliotekarskim pozdrowieniem bardzo dziękujemy!!!

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...