– „Dzieci z placu Trzech Krzyży” Renata Piątkowska

Jak przeżyć wojnę, kiedy jest się sierotą z getta, na którą czyha gestapo?

Dzieci z placu Trzech Krzyży miały na to sposób. Sprzedawały gazety i papierosy, a za zarobione pieniądze kupowały jedzenie, ubrania i opłacały nocleg. Bardzo dbały o czystość i schludny wygląd, bo ich głównymi klientami byli… Niemcy!

To prawdziwa historia o garstce dzieci z warszawskiego getta, które wykorzystując wrodzony spryt – miały odwagę handlować z gestapowcami, bo stawką było przeżycie.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/dzieci-z-placu-trzech-krzyzy-renata-piatkowska-p-1869949.html?q=dzieci+z+placu+trzech+krzy%bfy&sgtype=prodonecol