– „Do zobaczenia za rok” Joanna Szarańska

Tatrzański szlak, mgła i dwoje ludzi, których łączy tylko jeden dzień w roku

Górski szlak, gęsta mgła, potknięcie i pomocna dłoń, która ratuje przed upadkiem. Daria i Dawid poznali się w Tatrach. Chwila rozmowy, wspólna wędrówka – tyle wystarczyło, aby zawiązała się między nimi nić sympatii. Oboje wiodą uporządkowane życie, ona wkrótce wychodzi za mąż, on również ma swoje zobowiązania, jednak rzucona mimochodem obietnica sprawia, że wracają w znajome progi schroniska, by spędzić ze sobą jeden dzień w roku.

Mijają kolejne lata.

On nie zdradza, że czuje do niej coś więcej. Przecież jej serce należy do innego.

Ona miota się między lojalnością wobec męża a poczuciem, że odnalazła swoją bratnią duszę.

Oboje z niecierpliwością wyczekują dnia, w którym znów spotkają się na szlaku.

Pewnego dnia Daria nie zjawia się w schronisku. Zaniepokojony Dawid postanawia ją odnaleźć.

Historia słodko-gorzkiej miłości dwojga ludzi na krętym szlaku życia.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/do-zobaczenia-za-rok-joanna-szaranska-p-1980163.html?q=do+zobaczenia+za+rok&sgtype=prodonecol