– „Cztery liście koniczyny” Weronika Tomala

Czy zastanawialiście się kiedyś, jakie to uczucie być odpowiedzialnym za życie zupełnie obcej osoby? Z takim właśnie wyzwaniem musi zmierzyć się bohaterka najnowszej książki Weroniki Tomali pt. „Cztery liście koniczyny”. To lektura obowiązkowa nie tylko dla wielbicieli dobrze napisanych romansów.

Bohaterką powieści jest Judyta. Pracuje ona jako pielęgniarka w jednej z sopockich klinik. Pewnego słonecznego dnia podczas spaceru znajduje w biblioteczce przy plaży notatnik. Z pozoru wydaje się jej, że nie jest to jakieś nadzwyczajne znalezisko, ale gdy go otwiera, jej oczom ukazuje się napis: „Jeśli to czytasz, to znaczy, że mnie już nie ma. Teraz jesteś odpowiedzialny za życie innego człowieka”. Judyta uznaje, że musi to być jakiś mało zabawny żart napisany przez kogoś, kto lubi płatać figle. Po pewnym czasie okazuje się jednak, że gdy wzięła do ręki notatnik, nieświadomie podjęła się ogromnego zobowiązania, przez które jej życie zmieni się nieodwracalnie.

Drugi z bohaterów ? Mateusz – mieszka samotnie w chatce przy lesie. Jest to jego azyl i miejsce, w którym może przeżywać swój ogromny ból i rozpacz bez kontaktu z innymi ludźmi. Jednak pewnego dnia jego samotność zostanie naruszona, gdy do drzwi chatki zapuka tajemnicza dziewczyna z notatnikiem w ręku. W przypływie złości wyrzuca ją za drzwi, ale ta wizyta nie daje mu spokoju. Postanawia dowiedzieć się, w jakim celu zadała sobie trud dotarcia do niego.

Weronika Tomala to pisarka i autorka kilku poczytnych powieści, takich jak „NIEprzegrany zakład”, „Tam, gdzie diabeł mówi dobranoc”, „Płynąc ku przeznaczeniu” oraz „Rabih znaczy wiosna”. Prowadzi także bloga przeznaczonego dla wszystkich miłośników książek.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/cztery-liscie-koniczyny-weronika-tomala-p-1492145.html?q=cztery+li%b6cie+koniczyny&sgtype=prodonecol

Back to top
[KONKURS] Biblioteka Publiczna Gminy Witonia serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Śladami Ignacego Kamińskiego” Więcej...         [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [KONKURS] Konkurs Fotograficzny Województwa Łódzkiego Ogrodem Polski - LATO Więcej...         [WYNIKI KONKURSU] Wyniki konkursu „Powstanie Styczniowe w oczach młodego pokolenia” Więcej...         [KONKURS] Konkursy w ramach projektu „Zwycięstwo ducha, zwycięstwo odwagi, zwycięstwo miłości Ojczyzny” Więcej...         [KONKURS] Biblioteka Publiczna Gminy Witonia serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Śladami Ignacego Kamińskiego” Więcej...         [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [KONKURS] Konkurs Fotograficzny Województwa Łódzkiego Ogrodem Polski - LATO Więcej...         [WYNIKI KONKURSU] Wyniki konkursu „Powstanie Styczniowe w oczach młodego pokolenia” Więcej...         [KONKURS] Konkursy w ramach projektu „Zwycięstwo ducha, zwycięstwo odwagi, zwycięstwo miłości Ojczyzny” Więcej...         [KONKURS] Biblioteka Publiczna Gminy Witonia serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Śladami Ignacego Kamińskiego” Więcej...         [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [KONKURS] Konkurs Fotograficzny Województwa Łódzkiego Ogrodem Polski - LATO Więcej...         [WYNIKI KONKURSU] Wyniki konkursu „Powstanie Styczniowe w oczach młodego pokolenia” Więcej...         [KONKURS] Konkursy w ramach projektu „Zwycięstwo ducha, zwycięstwo odwagi, zwycięstwo miłości Ojczyzny” Więcej...         [KONKURS] Biblioteka Publiczna Gminy Witonia serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Śladami Ignacego Kamińskiego” Więcej...         [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [KONKURS] Konkurs Fotograficzny Województwa Łódzkiego Ogrodem Polski - LATO Więcej...         [WYNIKI KONKURSU] Wyniki konkursu „Powstanie Styczniowe w oczach młodego pokolenia” Więcej...         [KONKURS] Konkursy w ramach projektu „Zwycięstwo ducha, zwycięstwo odwagi, zwycięstwo miłości Ojczyzny” Więcej...