– „Czerwony terror” Max Czornyj

Czy rewolucyjne przewroty polityczne zawsze muszą nieść za sobą tysiące, jeśli nie miliony ofiar? Dojście do władzy bolszewików zostało okupione śmiercią wielu istnień ludzkich. Czy tak się musiało stać? To pytania, na które poszukuje odpowiedzi Max Czornyj w książce „Czerwony terror”.

Autor skupia się przede wszystkim na analizie postaci przywódcy bolszewików i twórcy aparatu „czerwonego terroru” – Włodzimierza Ilicza Lenina. Pokazuje jego drogę do władzy w państwie, usłaną morzem ofiar – zarówno zwykłych obywateli Rosji, jak i najbliższych współpracowników bolszewickiego przywódcy – tych, którzy nie zgadzali się z objętą strategią polityczną oraz metodami działania i ośmielili się wyrazić swój sprzeciw. „Czerwony terror” to przygnębiające studium zbrodni, za którymi stoją osobiste ambicje, ale i niezachwiana wiara w to, że słuszność idei usprawiedliwia każdą niegodziwość i mord. To opowieść o narodzinach państwa opartego na aparacie terroru.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/czerwony-terror-max-czornyj-p-1683783.html?q=czerwony+terror&sgtype=prodonecol

Back to top
Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...