– „Cień sułtana” Maria Paszyńska

Kochasz książki nawiązujące do życia postaci historycznych? Ubóstwiasz powieści bazujące na autentycznych wydarzeniach? Fascynują Cię władcy Bliskiego Wschodu i ich losy? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „tak”, to zdecydowanie musisz sięgnąć po „Cień sułtana” autorstwa Marii Paszyńskiej!

Jednym z najbardziej znanych przywódców Imperium Osmańskiego jest sułtan Sulejman Wspaniały. W 1566 roku wyrusza on na kolejną wojnę skierowaną przeciw dynastii Habsburgów. Zbliżający się triumf ma stać się klejnotem koronnym na tle jego poprzednich zwycięstw i ostatecznie udowodnić potęgę państwa Osmańskiego nad królestwami europejskimi.

W pewnym momencie niezwyciężony władca napotyka opór, a wydarzenia nie przebiegają po jego myśli. Ostatecznie wyprawa nabiera zupełnie innego znaczenia, gdyż sułtan gwałtownie umiera.

W obliczu zbliżającej się katastrofy wielki wezyr Mehmed Pasza Sokollu decyduje się ukryć ten fakt przed janczarami, aby ograniczyć rozlew krwi. Czy uda mu się opanować sytuację i zapewnić ciągłość dynastii Osmanów? Dowiesz się tylko i wyłącznie, jeśli przeczytasz „Cień sułtana” autorstwa Marii Paszyńskiej!

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/cien-sultana-maria-paszynska-p-1644254.html?q=cie%f1+su%b3tana&sgtype=prodonecol

Back to top
Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...