– „Bolek i Lolek zdobywają Tatry” Liliana Fabisińska

Podobno śpi od tysięcy lat. Musimy go obudzić!” Bolek, Lolek i Tosia poszukują śpiącego rycerza w Tatrach. Czy się rozzłości, gdy go obudzą?

Podczas górskiej wycieczki dzieci przekonają się, czy w Jaskini Mroźnej jest zimno, a w Dolinie Gąsienicowej żyją gąsienice? Gdzie można spotkać świstaki i czy moskole to coś do jedzenia.

W serii „Rosnę z Bolkiem i Lolkiem” ukazały się jeszcze:

• „Bolek i Lolek i zaczarowana lokomotywa. Bajka o kreatywności”
  • „Bolek i Lolek szukają skarbu. Bajka o wychodzeniu z tarapatów”
  • „Bolek i Lolek i piracka przygoda. Bajka o odwadze”

• „Bolek i Lolek odkrywają Bałtyk”
  • „Bolek i Lolek poznają sekrety lasu”

Na końcu każdego tomu znajdziesz wyjątkową odznakę dla Twojego dziecka!

Kilkadziesiąt lat po tym, jak bohaterowie kultowej kreskówki Bolek i Lolek bawili się w Indian, spotkali Yeti, byli na wakacjach i urządzili szalony pościg, ich beztroski świat odżywa na nowo, odpowiadając na potrzeby współczesnych czytelników i czytelniczek.

Książki z serii „Rosnę z Bolkiem i Lolkiem” to krótkie, przystępne opowiadania, które krążą wokół tematu podstawowych potrzeb rozwojowych dzieci. Na pierwszy rzut oka wypełniają je po brzegi zmyślne zabawy Bolka, Lolka i Tosi, ale właściwi bohaterowie tych historii skrywają się pomiędzy literami i ilustracjami.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/bolek-i-lolek-zdobywaja-tatry-liliana-fabisinska-p-1837567.html?q=bolek+i+lolek+zdobywaj%b1+tatry&sgtype=prodonecol