– „Błędne ognie. Zawierucha. Tom 4” Ida Żmiejewska

„Błędne ognie” to wyczekiwana przez wiernych czytelników kontynuacja cyklu pt. „Zawierucha” autorstwa Idy Żmiejewskiej. Autorka mistrzowsko portretuje okrutny czas i okropne wydarzenia pierwszej wojny światowej, dla których tłem jest ponura i nadal niespokojna Warszawa.

„Błędne ognie” Idy Żmiejewskiej to powrót do kamienicy na rogu Siennej, Wielkiej oraz Zielnej i kolejne spotkanie z Polą, Julią, ciotką Klarą i babcią Adelą. Kobiety z rodziny Keller, mocno doświadczone przez wojenny chaos, czekają wraz z całą Warszawą na wkroczenie piłsudczyków. Cieniem na radosnych i spokojnych chwilach nadal kładą się traumatyczne wspomnienia z wojny i rewolucyjnego Piotrogrodu, tajemnicze okoliczności utraty majątku i kryminalne historie z przeszłości.

Co wydarzy się w najnowszym tomie cyklu „Zawierucha” Idy Żmiejewskiej? Czy jest w nim miejsce na tęsknotę, miłość, przebiegłość i naiwność? Autorka nie zawodzi swoich czytelników i tworzy opowieść pełną dramatycznych sytuacji, skandali, skrywanych namiętności i romantycznych westchnień. Ujawnia również wielkie tajemnice, które zdarzają się nawet w najbardziej przyzwoitych rodzinach. Na kartach „Błędnych ogni” czytelnicy spotkają niejedną perfidną postać, niecnie knującą już od pierwszego tomu. Nie zmienia się także oddane z pietyzmem piękno przedwojennej Warszawy.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/zawierucha-bledne-ognie-ida-zmiejewska-p-1898133.html?q=zawierucha.+b%b3%eadne+ognie&sgtype=prodonecol

Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] „Walentynka” – Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] „Walentynka” – Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] „Walentynka” – Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] „Walentynka” – Biblioteka Publiczna Gminy Witonia im. Ignacego Kamińskiego zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Więcej...