– Biblioteka Publiczna na Dożynkach 2022

Na tegorocznych Dożynkach Gminno-Parafialnych swoje stoisko miała Biblioteka Publiczna Gminy Witonia. Tym razem zaprezentowaliśmy wystawkę „Dożynki 1982”. Składały się na nią reprodukcje fotografii dokumentujące Święto Chleba na witońskiej ziemi w 1982 r. – 40 lat temu! Do jej przygotowania wykorzystaliśmy zdjęcia pochodzące z Kroniki Gminy Witonia. Wystawka cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczestników dożynkowych uroczystości. Szczególne emocje towarzyszyły odnalezieniu siebie, krewnych i znajomych na prezentowanych fotografiach.

Dokonaliśmy także prezentacji prac plastycznych i zdjęć wykonanych przez uczestników konkursów „Pocztówka z wakacji” i „Z książką na wakacjach”. Przypominamy, że podsumowanie konkursów, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród będzie miało miejsce podczas Lokalnej Odsłony Narodowego Czytania w Gminie Witonia.

Na stoisku biblioteki nie mogło zabraknąć „perełek gminy Witonia”. Podziwiano przepiękne rękodzieło naszych lokalnych talentów, prace, które są robione przede wszystkim  z sercem. Tworzą je osoby obdarzone ogromną pasją oraz poczuciem estetyki. Idąc za swoim wewnętrznym głosem, potrafią zrobić coś pięknego i oryginalnego.

Każdy, kto odwiedził stoisko biblioteki otrzymał  Dożynkową Jednodniówkę. Mógł także uczestniczyć w quizie pt. Dożynki w Łęczyckiem na przełomie XIX i XX wieku po czasy nam współczesne. Gratulujemy osobom, które odważyły się, wzięły udział w konkursie  i udzieliły prawidłowe odpowiedzi na wszystkie pytania. Zostały nagrodzone słodkim upominkiem w postaci słoiczka miodu.

Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Witonia dziękuje za zainteresowanie wszystkim odwiedzającym nasz namiot. Ogromne podziękowania składa mistrzom pszczelarzom: panu Ryszardowi Tyczyńskiemu i panu Jarosławowi Wasiakowi za życzliwość i ufundowanie nagród w dożynkowym quizie.

Promienie słońca kończącego się lata  a także wspomnienia i emocje a przede wszystkim miłe rozmowy – z tym nam się będą kojarzyły Witońskie Dożynki 2022.

Cytat św. Brata Alberta (Adama Chmielowskiego) – stoisko Biblioteki Publicznej Gminy Witonia
Wystawka „Dożynki 1982”
Wystawka „Dożynki 1982”
Rękodzieło wykonane przez lokalną pasjonatkę twórczego spędzania wolnego czasu i prace uczestników konkursów „Pocztówka z wakacji”,
„Z książką na wakacjach”
Prace uczestników konkursów „Pocztówka z wakacji”, „Z książką na wakacjach” oraz rękodzieło wykonane przez lokalną pasjonatkę twórczego spędzania wolnego czasu
Podziękowania Prezydenta RP za udział Biblioteki Publicznej Gminy Witonia w edycjach Narodowego Czytania oraz rękodzieło wykonane przez lokalne pasjonatki twórczego spędzania wolnego czasu
Stoisko Biblioteki Publicznej Gminy Witonia
Wspomnienia – wystawka „Dożynki 1982”
Uczestniczki quizu dożynkowego „Dożynki w Łęczyckiem na przełomie XIX i XX wieku po czasy nam współczesne”
„Dożynkowa Jednodniówka”
Back to top
[PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...                 [PROMOCJA] Film promocyjny Gminy Witonia Zobacz         [INFORMACJA] Teraz możesz poznać historię i zabytki gminy Witonia w zakładce "Historia" dostępnej pod menu "O Gminie" lub tutaj         [INFORMACJA] Dodatek osłonowy. Sprawdź         [INFORMACJA] Nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych Więcej...         [INFORMACJA] INFORMACJA o sprzedaży węgla” Więcej...         [KONKURS] Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” 2024 Więcej...