– „Baśnie i legendy miast polskich” Mirosława Kwiecińska

Jak to było z początkami państwa polskiego – i jego pierwszą stolicą, Gnieznem? Skąd się wzięła nazwa Warszawy? Jak Smok Wawelski uprzykrzał życie mieszkańcom Krakowa i od czego pochodzi tradycja krakowskiego lajkonika? Jak brykające koziołki znalazły się na poznańskim ratuszu, a lwy – na gdańskim? Czy Smocza Studnia w podwrocławskim lesie nadal istnieje? W jaki sposób diabły pomogły ubogiej wdowie z Lublina? Co zrobiła Święta Kinga dla Wieliczki?

Wyrusz w podróż po polskich miastach i poznaj związane z nimi historyczno-magiczne opowieści.

Każdy rozdział to krótka informacja o danym mieście i jego atrakcjach, słowniczek najważniejszych pojęć oraz opowieść utrzymana w formie gawędy.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/basnie-i-legendy-miast-polskich-miroslawa-kwiecinska-p-1982263.html?q=ba%c5%9bnie+i+legendy+miast+polskich&sgtype=prodonecol