– „Bałtyk. Przewodnik dla dużych i małych” Jan Wilkanowski

Dla wilków morskich i nie tylko! Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Bałtyku, ale boicie się zapytać!

Po wyprawie w Tatry nadszedł czas na morską przygodę. Wzdłuż polskiego wybrzeża poprowadzi was Jan Wilkanowski, mieszkaniec Mierzei Wiślanej, przewodnik turystyczny i wolontariusz Błękitnego Patrolu WWF, który ostatnich kilkanaście lat swojego życia spędził, czuwając nad bezpieczeństwem fok, spiesząc na pomoc morświnom i chroniąc naturalne siedliska morskiego ptactwa. Musicie być wytrwali, żeby za nim nadążyć, bo jest także wytrawnym sportowcem!

Zapraszamy nad Bałtyk – najmłodsze, najsłodsze i najpłytsze morze na świecie! Poznacie jego mieszkańców – tych dawnych i tych współczesnych. Dowiecie się o pewnej Celebrytce, która od mola w Sopocie wolała plażę w Krynicy Morskiej. Skosztujecie kaszëbskô malëne. Spotkacie mistrzynię morskiego kamuflażu. I nauczycie się rozróżniać łzy królowej Juraty od zwykłych nadmorskich kamyków.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/baltyk-przewodnik-dla-duzych-i-malych-aleksandra-krzanowska-p-1801357.html?q=ba%b3tyk.+przewodnik+dla+du%bfych+i+ma%b3ych&sgtype=prodonecol