– „Aż gniew twój przeminie. 4” Asa Larsson

Zakochani nastolatkowie, Wilma i Simon, nurkują późną jesienią w jeziorze Vittangijärvi, na dnie którego spoczywa kilkudziesięcioletni wrak samolotu. Ktoś uniemożliwia im wyjście na powierzchnię, blokując przeręblę drzwiami. Młodzi ludzie giną pod lodem.

Śledztwo prowadzą znani z poprzednich powieści Larsson komisarz Anna Maria Mella i Sven Erik Stalnacke. I tym razem włącza się w nie Rebeka Martinson, która pracuje w Kirunie jako prokurator.

Najbardziej pomocna w rozwikłaniu zagadki okaże się… sama Wilma. Jak to możliwe?

Tajemnic w tej powieści jest znacznie więcej.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/az-gniew-twoj-przeminie-asa-larsson-p-1671552.html?q=a%bf+gniew+tw%f3j+przeminie&sgtype=prodonecol

Na cykl książek z Rebeką Martnson składają się tytuły: 1. „Burza słoneczna”, 2. „Krew, którą nasiąkła”, 3. „I tylko czarna ścieżka”, 4. „Aż gniew twój przeminie”, 5. „W ofierze Molochowi”, 6. „Niegodziwość ojców”.