– „Atak piratów. Dziennik wojownika Ninja 2” Marcus Emerson

Chase Cooper zmienił szkołę zaledwie miesiąc temu, a już tyle zdążyło się w tym czasie wydarzyć. Chłopiec nie tylko przywykł do nowej budy, która okazała się całkiem spoko miejscem, i zakumplował się z Braydenem, łowcą wilkołaków, z którym umawia się czasem po lekcjach, by oglądać kiepskie horrory i się z nich nabijać, ale nawet został wybrany na nowego przywódcę klanu młodocianych ninja.

Kiedy wśród uczniów szkoły Buchanan zaczynają krążyć plotki o masowej inwazji piratów, Chase je ignoruje, ponieważ jest przekonany, że to kolejny żart jednego z dzieciaków próbujących zwrócić na siebie uwagę. Wkrótce jednak chłopiec z zaskoczeniem odkrywa, że te pogłoski to prawda, a jego szkole grozi niebezpieczeństwo i tylko on – przywódca tajnego klanu ninja, nad którym zaczyna wisieć widmo rozpadu – może ją uratować.

Czy Chase zdoła ocalić kolegów i nauczycieli? Jaką tajemnicę skrywa znaleziony przez niego złoty medalion z wizerunkiem pirackiej czaszki? A wreszcie: kim jest nowy, tajemniczy uczeń o imieniu Carlyle?

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/atak-piratow-dziennik-wojownika-ninja-tom-2-marcus-emerson-p-1893123.html?q=atak+pirat%f3w.+dziennik+wojownika+ninja.+tom+2&sgtype=prodonecol