– 8 -15 maja 2024 r. w Tygodniu Bibliotek „Z książką na walizkach” – witoński literacki poranek młodych czytelników z pisarką Katarzyną Wasilkowską

10 maja 2024 roku w ramach XII Łódzkich spotkań z Młodymi Czytelnikami – akcji czytelniczej  „Z książką na walizkach” Wydawnictwa Literatura mieliśmy zaszczyt gościć po raz drugi znaną  pisarkę panią Katarzynę Wasilkowską. W spotkaniu autorskim wzięły udział dzieci i młodzież z klasy czwartej i klas szóstych Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski  w Witoni wraz z nauczycielami.

Katarzyna Wasilkowska – pisze dla dzieci młodszych i trochę starszych. Za debiut literacki nagrodzona statuetką Guliwer w krainie Olbrzymów. Autorka m.in. książek: „Jowanka i gang spod gilotyny”, „Jowanka i Pierścień Kurantów”, „Królestwo, jakich wiele”, „Mleczak”, „Świat Mundka”. Jej najnowsza powieść to „Witajcie w Chudegnatach”.

Autorka opowiedziała młodym czytelnikom o swoich pomysłach i historiach, które zamieniają się potem w książki. Przytoczyła też kilka fragmentów, aby zachęcić dzieci i młodzież do sięgnięcia po książki i poczytania sobie w wolnej chwili. Uczestnicy spotkania uważnie wsłuchiwali się w opowieści pisarki i odpowiadali na pytania.

Na zakończenie wszyscy chętni mogli zakupić książki i otrzymać wpis z dedykacją autorki. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć.

Akcji „Z Książką na walizkach” tradycyjnie towarzyszył konkurs plastyczny : „Niesamowite historie”.  W konkursie wzięli udział chętni uczniowie. Zgodnie z regulaminem konkursu pani  Katarzyna  Wasilkowska dokonała wyboru zwycięskiej pracy oraz przyznała wyróżnienie.

Podsumowanie XII Łódzkich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami i  rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 11 maja 2024 r. w Łowiczu.