– Program wieloletni „Senior+” na lata 2021-2025

Całkowity koszt zadania publicznego wynosi 106 800,00 zł.

Klub Seniora+ w Witoni został utworzony w celu integracji i aktywizacji społecznej oraz zaspakajania potrzeb kulturalnych środowiska osób starszych w Gminie Witonia. Klub dysponuje 30 miejscami. Jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30

Siedzibą Klubu jest lokal usytuowany w nowym budynku użyteczności publicznej, który usytuowany jest obok budynku Urzędu Gminy w Witoni.

Uczestnikami Klubu Senior mogą być osoby nieaktywne zawodowo, które ukończyły 60 lat i są mieszkańcami Gminy Witonia.

Celem Klubu jest rozpoznawanie potrzeb seniorów oraz rozwijanie ich zainteresowań poprzez organizację atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego w bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni.

Zgodnie ze złożoną ofertą w Klubie „Senior+” realizowane są zajęcia edukacyjne, warsztaty plastyczne i rękodzieła, zajęcia kulturalno-oświatowe, zajęcia kulinarne, zajęcia aktywności ruchowej i rehabilitacja. Zajęcia są prowadzone przez opiekuna animatora, instruktora i rehabilitanta.

Dzięki tym działaniom seniorzy są zabezpieczeni przed wykluczeniem społecznym, co zapobiega procesom marginalizacji.

W Klubie Senior + uczestnicy mają możliwość podtrzymywać więzi rodzinne oraz sąsiedzkie, co z kolei zapobiega odizolowaniu społecznemu tej grupy wiekowej. Aktywność seniorów gwarantuje kontrolę nad swoim życiem i nad decyzjami, które ich dotyczą. A społeczność lokalna zyskuje grupę ludzi chętnych do dzielenia się swoim czasem, pomocą i doświadczeniem.

Całkowity koszt zadania publicznego wynosi 116 640,00 zł.

Województwo Łódzkie Ogrodem Polski : Warsztaty dla mieszkańców z zakresu ogrodnictwa w OSP Witonia. Więcej informacji i rejestracja tutaj. Województwo Łódzkie Ogrodem Polski : Warsztaty dla mieszkańców z zakresu ogrodnictwa w OSP Witonia. Więcej informacji i rejestracja tutaj. Województwo Łódzkie Ogrodem Polski : Warsztaty dla mieszkańców z zakresu ogrodnictwa w OSP Witonia. Więcej informacji i rejestracja tutaj. Województwo Łódzkie Ogrodem Polski : Warsztaty dla mieszkańców z zakresu ogrodnictwa w OSP Witonia. Więcej informacji i rejestracja tutaj.