– „Guwernantka” Weronika Wierzchowska

„Guwernantka” to wciągająca bez reszty opowieść o miłości, rodzinie, poczuciu obowiązku i o tym, jak ciężko być niezależną kobietą w czasach, gdy mężczyźni rządzą światem.

Aldona Burzyk pragnie zostać wykształconą, niezależną kobietą w dobie, gdy emancypacja stawia dopiero pierwsze, nieśmiałe kroki. Opuszcza Warszawę, by objąć funkcję guwernantki w majątku pana Krzysztofa Kęszyckiego. Jest piękną kobietą, nic zatem dziwnego, że wokół młodej, urodziwej panny w mig zaczynają zbierać się zalotnicy. Jednak Aldonie nie w głowie miłostki. Mazowiecka prowincja to dopiero pierwszy etap drogi, którą sama sobie wyznaczyła.

Pewnego dnia pan Kęszycki znika w tajemniczych okolicznościach. Klucz do rozwikłania tej zagadki tkwi w przeszłości, a dokładniej w tragedii powstania styczniowego. Co naprawdę wydarzyło się w 1863 roku?

„Guwernantka” to powieść o odwadze i emancypacji. To historia młodej, ambitnej, odważnej dziewczyny, która nie boi się rzucić wyzwanie całemu światu. Autorce znakomicie udaje się wyczuć i odmalować przed nami klimat epoki, w której nowe trendy na każdym niemal polu ścierają się z utartym porządkiem rzeczy. Akcja powieści rozgrywa się bowiem w roku 1880. Poza tym wisząca nad wszystkim tajemnica z przeszłości i wątki sensacyjne sprawiają, że „Guwernantkę” po prostu świetnie się czyta.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/guwernantka-weronika-wierzchowska-p-1628929.html?q=guwernantka&sgtype=prodonecol

Back to top
Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...         Serdecznie zapraszamy na "Wieczór kolend i pastorałek" Więcej...         Informacja dotycząca składania wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych Więcej...